Keresés ebben a blogban

2010. január 16., szombat

Gyors és olcsó sütik

Csiga keksz

Hozzávalók:

30 dkg liszt
csipet só
20 dkg hideg vaj
10 dkg porcukor
2 tojás
2 dkg kakaópor

A lisztbe keverjük a csipet sót, hozzáadjuk adarabokra vágott hideg vajat, a porcukrot és az egészet morzsásra gyúrjuk. Hozzáadjuk az egy egész tojást, és a másik tojás sárgáját. Összegyúrjuk a tésztát, majd kétfelé vesszük. Az egyik felébe beledolgozzuk a 2 dkg kakaóport, a másikat úgy hagyjuk. Lisztezett deszkán mindkét tésztát vékony téglalap alakúra nyújtjuk, megkenjük a tojás fehérjével, egymásra fektetjük, és felcsavarjuk. 2 órára hűtőszekrénybe rakjuk pihentetni. A tekercset kb. fél cm vastag szeletekre vágjuk, és sütőpapírral kibélelt tepsibe rakva 180 fokra előmelegített sütőben 12-15 perc latt megsütjük.


Szezámmagos apró

Hozzávalók kb. 50 dkg-hoz:

30 dkg liszt,

12 dkg margarin

1 dl tejföl,

1 dl tej,

2 dkg szalakáli,

3 dkg szezámmag,

Elkészítés:

A száraz alapanyagokat összekeverjük (szalakáli, liszt), majd összemorzsoljuk a margarinnal. Egy tojással, a tejföllel, és kevés sóval összegyúrjuk, majd annyi tejet adunk hozzá, hogy nyújtható tésztát kapjunk.

A tésztát lisztezett deszkán 3-5 mm vastagságúra nyújtjuk, majd késsel, vagy pizza vágóval 3 cm hosszú 5 mm széles csíkokra vágjuk.

Sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük, a másik tojással lekenjük a tetejét, majd megszórjuk a szezámmaggal. 170 fokra előmelegített sütőbe sárgára sütjük.

Jó étvágyat hozzá!!!

2010. január 13., szerda

Miért farsangi a fánk?

Fánkhalom

Nincsen farsang fánk nélkül. De hogy miért épp ilyenkor kerül leggyakrabban a süteményes tálakra ez a zsiradékban kisütött, jellegzetes kelt tészta, annak kultúrtörténeti okai vannak.

A farsang ugye Vízkereszttől, tehát január 6-ától Húshagyókeddig tart (ami az idén február 24-ére esik). Ez a bálok, a karneválok, az esküvők, a nagy evész-ivászatok időszaka, amely az utolsó héten éri el a csúcspontját. Ezt követi a Hamvazószerda – amikor meg kéne gyónni a bűneinket, sőt keresztény őseink e napon még hamut is szórtak a fejükre vezeklésül. Ezzel kezdetét veszi a Húsvétig tartó megtisztulás időszaka, a Nagyböjt.

Valaha a szegény nép egyszerűen ki sem bírta volna a negyvennapos koplalást. Ezért a papok és a szerzetesek azt tanácsolták, hogy a böjt előtt tápdúsabb ételeket vegyenek magukhoz. Így aztán kenyér helyett az energiában jóval gazdagabb fánkkal tömték meg a gyomrukat.

Mára a böjtölés kiment a divatból, a farsangi fánk viszont maradt. Sőt, már fesztivált is tartanak a tiszteletére. A Pilis környéki községek télbúcsúztató és farsangi népszokásait felelevenítő Pilisi Kavalkádon a fánkfesztivál a legnépszerűbb. Van fánkevő verseny, anyósetető verseny, és megrendezik a különleges fánkok versenyét is.

Jó, hát évente egyszer-kétszer megengedhetjük magunknak ezeket az energiabombákat. Pláne, ha utána lemozogjuk vagy lekoplaljuk őket. És itt a bökkenő. Igazság szerint a farsang után nemcsak a keresztények tarthatnának bűnbánatot, de mindannyian, akik túlettük magunkat az egész téli ünnepkör idején.

A farsangi fánk története

Fánkot egész évben ehetsz, de csak farsang idején teheted lelkiismeretfurdalás nélkül. Ha kíváncsi vagy a nagy összefüggésekre, tanulmányozd át rövid fánktörténeti ismertetőnket – az ókortól napjainkig –, amit egy tuti fánkrecepttel is megízesítettünk.

Fánk a javából...

Fánknak mondjuk, pedig több neve is van. A Székelyföldön pánkónak hívják, ami erdélyi szász eredetű szó. A Pfannkuchen (pankox, pankoh) formákból származik. Így nevezik német nyelvterületen a serpenyőben sült tésztákat. A Dunántúl néhány településén is használják a pánkót, itt a bukovinai székelyek terjesztették el. Baranya néhány községében viszont huppancs a fánk neve, Borsodban és a Bodrogközben krepli, a Felvidék némely helyén siska, a palócoknál pedig pampuska.

Közeli rokona néki a kanállal szaggatott cseh fánk, a talkedli, valamint a derelyevágóval szabott forgácsfánk, más néven csöröge vagy herőce. Az egymásra rakott, bevagdalt fánktésztából készül a fahéjas rózsafánk. A régi szakácskönyvekben olvashatunk tölcséres fánkról, főkötős fánkról, mozsárfánkról, süvegfánkról, tolyófánkról is. Az újabban Amerikából átszármazott lyukas donut is a fánkcsalád tagja.

Itt jegyezzük meg, hogy nem a formája teszi a fánkot. Lehet gömbölyű, vagy laposabb, lehet a közepén mélyedés a lekvár számára, sőt egészen lyukas is lehet. Az utóbbi forma onnan ered, hogy egy időben farudakra húzva árusították ezeket a süteményeket.


Cili golyói

Közép-Európában a legtöbb nép magáénak tekinti a fánkot, és több történet is létezik a feltalálásának körülményeiről.

Német fánk változatok
Variációk fánkra... németesen

Bécsben a 17. század vége óta egy Cecilia Krapf nevű pékmesternéhez kapcsolják a zsírban sütött kerek kelt tésztát, akinek ez volt a specialitása. Farsang idején befőttel töltötte meg a süteményeit, amelyek annyira finomak voltak, hogy hamarosan az egész város ismerte őket. Az osztrákok akkoriban Cili-golyóknak nevezték a fánkot, ma pedig Krapfen-nek – az alkotója után. Másutt úgy szól a történet, hogy a szerelmes pékné tévedésből tette a tésztát a tepsi helyett a serpenyőbe. Ennek prózaibb változata szerint a pékné haragjában vágta volna valakihez a kelt tésztát, amely véletlenül landolt a sercegő zsírban. Akárhogy is volt, Cecilia bekerült a kulinária történetébe. 1815-ben, a Bécsi Kongresszus idején állítólag több mint 10 millió Cili-golyót vásároltak.

Mások szerint a cseh konyhából került a fánk Bécsbe, és itt elveszíthetjük a fonalat. Mert ha tovább megyünk, német földön már se szeri, se száma a fánkoknak és fánkneveknek. A legismertebb persze a töltött Berliner.

Valójában több mint kétezer évvel ezelőtt már a rómaiak is ismertek egy hasonló süteményt, amelyet „globulinak” (golyócskának) neveztek. Valószínűleg ebből lett 1200 táján az európai kolostori konyhákban a „craplum” vagy „graphun” nevű sütemény, amelyet a nagyobb városok közkonyháiban sütöttek és árusítottak.

Ál-vér készítés

Mi mástól lenne igazán élethű egy vámpír, vagy egy sebesült jelmeze, mint a vértől. Íme egy ötlet, hogyan készíthetünk otthon "vérmasszát".

Hozzávalók:
  • Kukoricaszirup
  • Vörös és kék ételszínezék
  • Tej

Keverj el egy kis vörös ételfestéket egy kis kukorica sziruppal, adj a keverékhez néhány csepp kék festéket, és máris kész a halloween-partyk borzongató kelléke, a vér. A tejjel eléred azt, hogy a massza élethűbb legyen, és ne legyen átlátszó.

Vigyázz, mert a keverék ragadós és a ruhán foltot hagy!

Arcfestési ötletek

Hogyan fessünk pillangót?

step6.jpg

A különféle színű és formájú lepkék a lányok nagy kedvencei. Ebben a cikkben most bemutatok ezek közül egy egyszerű pillangó-festést. Amire szükségünk lesz: citromsárga és világoskék festék, egy közepes és egy kis méretű ecset, valamint csillámpor.






Első lépés
: vegyünk egy közepes méretű ecsetet és fessünk vele egy sárga pillangótestet az orra és egy pillangófejet a homlokra! Ezután fessük sárgára a szemhéjat is a következő módon: a pillangó felső szárnya a szemhéjon lesz, az alsó pedig a szem alatt. Mindkét szárny egy virágsziromra hasonlítson! A felső egy nagyobb szirom, amely átvág a szemöldökön, és az alja a szem belső sarkánál egy vékony vonalon keresztül belefut az alsó, kissebb sziromba. Fontos, hogy a szárny ne legyen túl közel a testhez, mert a kettő közé még be kell férnie egy elég vastag kék vonalnak.
Második lépés: fessük meg a kék körvonalat úgy, hogy végig a már előzőleg kialakított, sárga forma mentén haladjunk! Itt kreatívkodhatunk egy kicsit: a szemöldöknél megvastagíthatjuk a körvonalat, a csúcsoknál pedig kissé túlhúzhatjuk a sárgán, és be is kanyaríthatjuk őket. A szem alatt úgy végezzük a festést, hogy előzőleg kérjük meg a gyereket, hogy nézzen felfelé.
Harmadik lépés: a lepke elkészült, most jöhet a dekorálása! Fogjunk egy vékony ecsetet és fessünk vele apró pöttyöket az alsó sárga szárnyakra, két pöttyöt a lepke szemének, valamint rajzoljunk két kis kunkorodó csápot a pillangó fejére!
Negyedik lépés: tovább dekorálhatjuk a lepkét kedvünk szerint, ha idők engedi. Pl. kék pöttyökkel a testen, a szárnyak és a lepke csápjai körül pedig sárga pettyekkel.
Ötödik lépés: nagyon szépen mutat a lepke az arcon, ha hozzáillő színű csillámporral is díszitjük. Ez dobja fel igazán a remekművet, és a gyerekek (főleg a kislányok) pedig bolondulnak érte.


Hogyan fessünk tigrist?

step8tigris.jpg

Ha arcfestésről van szó, a fiúk egyik nagy kedvence a tigris. Véleményem szerint ez az egyik legmutatósabb figura az arcon, úgyhogy mindenképpen az elsők között érdemes elsajátítani. A tigris festéséhez négy színre van szükségünk: citromsárga, narancssárga, fehér és fekete (vagy sötétbarna).

Az első lépés: egy szivacs segítségével fessük fehérre az orr és a száj közötti, illetve a száj alatti részt! Ez lesz később az alapja a pofaszakállaknak és a bajusznak.

A második lépés: egy tiszta szivaccsal mázoljuk citromsárgára az arcot, az állat és a szemkörnyéket, ügyelve, hogy ne legyen foltos, mert az nem szép.

A harmadik lépés: egy harmadik szivaccsal (vagy a szivacs egy tiszta oldalával) kenjük narancssárgára az src széleit! A két sárga színt kissé keverjük össze az arcon, hogy ne legyenek éles határvonalak! Ha a narancs szín túl sötétnek bizonyulna, hozzákeverhetünk egy kis citromot a tégelyből, amíg meg nem kapjuk a megfelelő színt.

A negyedik lépés: vegyünk a kézbe egy közepesen vastag ecsetet, s fessünk vele fehér szemöldököt! Az a szép szemöldök, amelyik íves és a vége elvékonyodik. Ezt úgy érhetjük el, hogy hirtelen mozdulattal húzzuk a vonalakat. Ugyanezt ismételjük meg a másik szemöldök felett is.


Az ötödik lépés: ugyanezzel az ecsettel és ugyanezzel a technikával fessük meg a pofaszakállakat!


A hatodik lépés: még mindig ugyanezzel az ecsettel fessünk csíkokat! Hirtelen mozdulatokkal haladjunk a narancssárga sáv szélétől a citromsárga felé. Ezáltal szépen elvékonyodó csíkokat kapunk. Egy vékonyabb ecsettel fessünk egy-egy fehér csíkot a szemek alá! Ettől kissé megnyúlnak a szemek, cicásabbak lesznek. A közepes méretű ecsettel fessük feketére az orrot!

A hetedik lépés: közepes ecsettel az orr alól elindulva fessük feketére a felső ajkat! Az orr alól indulva fokozatosan szélesítsük ki a fekete sávot, amíg olyan széles nem lesz, mint a száj! Fessük feketére az alsó ajkat is! Ugyanezzel az ecsettel fessünk fekete csíkokat a fehérek mellé!

A nyolcadik lépés: fogjunk egy vékony ecsetet és körvonalazzuk a szemöldököt és a pofaszakállakat! Ez jobban kihangsúlyozza az arcot. Végezetül tegyünk apró pettyeket a száj fölé és díszítsük hozzáillő csillámporral az arcot.

Mókás farsangi fotók, videók

Az emberi hülyeség tetőfoka és kérlek benneteket, hogy ne csináljatok hülyét a gyerekeitekből farsangon :)









2010. január 6., szerda

Jelmezek az internetről

Ha gondban vagyunk a jelmezkészítéssel, vagy épp nincs hozzá elég türelmünk, netán (mint ahogy én is) nem igazán értünk a varrás tudományához, keressük fel a Teszvesz oldalait. A bolti ár töredékéért szerezhetjük be a kívánt jelmezt.
Kattints a képre!



Teszvesz.hu

Törpe jelmez farsangra

Nagyon egyszerű, mégis mutatós jelmez, melynél csak a lámpás elkészítése igényel némi munkát.





Az öltözék:
- Kantáros halász nadrág
- Paprika formájú sapka
- Csíkos zokni
- Kidekorálhatjuk a gyermek arcát ráfestett szeplőkkel ill. kevés pirosítóval
- Lámpás, melynek elkészítési módját lásd az alábbiakban:


1) Kb. 10x14 cm-es, négyzet vagy téglalap alapú doboznak az elülső, illetve a két oldalsó lapján 8 mm. széles, "X" formájú keretet vágunk. Ezt olyan módon csináljuk, hogy csak a belső kis háromszögeket távolítsuk el!






2) Sötét színű szigetelő szalaggal bevonjuk a kereteket és a lámpa tetejét. Úgy fog szépen, pontosan rásimulni a szig.szalag, ha a nyilak mentén kis bevágásokat ejtünk, majd ezután hajtjuk hátra a szigetelő szalag lelógó részeit.






3) A lámpa teli hátoldalát odaragasztott színes papírral borítjuk be.



4) A lámpa "X" rácsai mögé egy-egy széltében-hosszában fél cm-rel kisebb, sárga kartont ragasztunk fel belülről.








5) Végül egy drót darabból fogót erősítünk a lámpás tetejére.




Teszvesz.hu

2010. január 5., kedd

Velencei cicamaszk

Elkészítéséhez nics szükségünk sok mindenre. Kell

  • 1 db vastagabb karton,
  • 2db kb 45-50 cm-es szalag vagy 1 darab 40 cm-es kalapgumi,
  • olló, vagy szike,
  • és ragasztó.

1.Tölsük le a nekünk tetsző színű dokumentumot és nyomtassuk ki.

Ötféle színváltozat:

Rózsaszín
Világoskék
Zöld
Lila
Fekete

CatMask05

2. Vágjuk ki a formákat.

3. A kis fehér fülek hátulját kenjük be ragasztóval és hátrahajtva ragasszuk oda a maszkhoz. Erre azért van szükség, hogy ne szakadjon ki a zsinór vagy szalag a maszkból.

4. Egy hegyes eszközzel, olló vagy kés hegyével lyukasszuk ki a maszk két szélét a fehér pontnál.

CatMask02

5. A legnehezebb rész következik. A maszk egyik felén lévő kis füleget ragasztózzuk be és fentről lefelé haladva ragasszuk össze a két felet úgy, hogy a két fél szélei egybeessenek. Ha jól csináltuk, akkor lesz egy domború formánk, ami követi az arc vonalát.
CatMask03

6. A füleket enyhe ívben meghajtva hajtsuk előre. Ne törjük meg a papírt, mert így szebb eredményt érünk el.

7. Kössük fel a szalagokat vagy a kalapgumit a lyukon át az álarcra.
CatMask04

Máris elkészültünk a maszkkal.

Tipp: Aranyszínű, kb 1,5-2 cm széles szalagot használjunk, mert az mindegyik maszkon jól mutat. A rózsaszínűre és a feketére akár pirosat is tehetünk. A kalapgumi praktikusabb, de nem olyan szép.

Tipp: A szalagot masnival kössük fel, mert az díszesebb.

Tipp:A cica fülét is kilyukaszthatjuk és köthetünk oda is egy masnit.




Teszvesz.hu

Farsangi recept ötletek

Boszi ujja süti

ImageEz a süti garantált siker! Figyeld a hatást, amikor a vendégek elé tálalod! Ajánlott: minden vidám buliba.

Hozzávalók:
- 20 dkg vaj
- 20 dkg liszt
- 20 dkg darált dió
- 1 egész tojás
- 2 tojássárgája
- 10 dkg mandulabél
- szezámmag
- piros ételfesték (vagy olvaszott csoki)

ImageElkészítés:
A vajat a liszttel, a darált dióval,és a tojásokkal jól eldolgozzuk.

Ujjnyi vastagra nyújtjuk, és ujjformára hengergetjük, majd kb 8-10 centisre vágjuk. Formázgassuk meg, "díszítsük" egy-két bevágással. Göcsört kialakításával még élethűbbé tehetjük.

A mandulabelet dobjuk forró vízbe (amit már lehúztunk a tűzhelyről) és hagyjuk benne 5 percig. Húzzuk le a barna héjat, majd áztassuk 3-4 percig az ételfestékben.

Az "ujjacskákat" kenjük át tojássárgával, szórjunk rá pár szem szezámmagot, nyomjuk bele a megfestett mandulákat "körömnek".

Világosra sütjük 200 fokon (előmelegítve)

Ha nem használtunk ételfestéket, akkor olvasztott csokival "fessük" ki a körmöket.



Alkoholmentes bólé (gyerekeknek is)

» 1 dl málnaszörp
» 2 dl ananász
» 2 dl citrom
» 2 dl narancs
» 1,5 L gyömbér
» jégkocka
» Díszítéshez:
» mentalevél


Fogjunk egy nagy bólés tálat, és öntsünk bele minden hozzávalót (a gyömbéres üdítő kivételével), majd alaposan keverjük össze. Hűtőbe tesszük pár órára, majd tálalás előtt felöntjük az üdítővel, és beletesszük a jégkockákat és a mentaleveleket.



Túrófánk
  • 3 egész tojás
  • 1 pohár tejföl (175 g)
  • 1 tk szódabikarbóna
  • 3 ek cukor
  • csipet só

sütéshez

  • kb. 1/2 l olaj

tálaláshoz

  • vaníliás porcukor
  • házi készítésű sárgabarack dzsem
A túrót egy villával összetörjük és minden hozzávalóval jól elkeverjük. Serpenyőben felforrósítjuk az olajat, majd púpozott teáskanálnyi adagokat pottyantunk az olajba és mindkét oldalukat aranyszínűre sütjük (adagonként 6-7 perc alatt). A kész túrófánkokról a felesleges olajat papírtörlővel leitatjuk. Azonnal tálaljuk.



Sonkás falatkák tojásos uborkatalpon

  1. Az uborka héját hosszában csíkosra metszük, így amikor felszeleteljük cakkos szélű köröket kapunk. 24 szeletre lesz szükségünk.
  2. A tojásokat megfőzzük, felszeleteljük. 1-1 szeletet az uborkákra teszünk.
  3. 1-1 kiskanál majonézt kanalazunk rá.
  4. Félbehajtjuk a sonkát, feltekerjük és fogvájó segítségével a tojásos uborkatalpra csücsültetjük.
  5. Minden falatra paprikaháromszögeket tűzünk fogvájóval és olívabogyóval díszítjük.
  6. Aprított petrezselyemmel megszórjuk.


Részeges gesztenyegolyók

  1. A sárgabarackot 1,5 dl vízben pár percig főzzük, lehúzzuk a tűzről, lefóliázzuk és 1 órán át állni hagyjuk.
  2. Leszűrjük a megpuhult barackszemeket, ráöntjük a rumot, ismét fóliával letakarjuk és újabb 1 órán át hagyjuk állni, majd lecsöpögtetjük és durvára vágjuk.
  3. A gesztenyemasszát villával összetörjük ás a tejszínnel lazítjuk. Simára keverjük.
  4. Bevizezett kézzel diónyi masszát veszünk a kezünkbe, a közepébe sárgabarackkockákat nyomunk, majd golyót formálunk belőle.
  5. Minden gesztenyegolyót mandulapehelybe forgatunk. (Kb. 10 golyó lesz a fenti mennyiségből.)
  6. Fogyasztás előtt néhány órára hűtőbe tesszük.

Zsúrkenyér töltve

Zsúrkenyerekhez

  • 1 kg finomliszt
  • 3 dkg élesztő
  • 2 dkg só
  • 3 dkg cukor
  • 5 dkg házi vaj
  • 5-6 dl tej
  • 1 tojássárgája (a kenyerek kenéséhez)

Töltelékhez (/ zsúrkenyér)

  • 2 db keményre főzött tojás
  • 10 dkg majonéz
  • 1 közepes méretű zeller
  • 1 db csemegeuborka
  • 1 közepes méretű burgonya
  • 4 szelet gépsonka
  • 1 db alma
  • 5 dkg vaj
  • 2 szál apróra vágott petrezselyemzöld

Zsúrkenyerek készítése:

  1. Az elmorzsolt élesztőt 1dkg cukorral, 1 evőkanál liszttel, 1dl langyos tejben felfuttatjuk.
  2. A lisztet átszitáljuk, majd 10-15 percre meleg helyre tesszük, hozzáadjuk a sót, a maradék cukrot és az olvasztott vajat. A megkelt (felfuttatott) élesztővel és a 4-5 dl tejjel összedolgozzuk. Ha a tészta felülete sima, befejezzük a dagasztást.
  3. A tésztát meleg helyre tesszük letakarva, kb. 50 percig kelni hagyjuk.
  4. A megkelt tésztát lisztezett gyúródeszkára borítjuk. Lazán átgyúrjuk, 3 részre osztjuk, kissé kinyújtjuk és henger alakúra formázzuk.
  5. Ezután kizsírozott, lisztezett sütőlemezre helyezzük, 2-3 vágást teszünk mindegyiknek a tetejére és kb. 25 percig kelni hagyjuk. Langyos vízzel bepermetezzük, majd tojássárgája és tej keverékével lekenjük és előmelegített sütőben 40-45 perc alatt szép pirosra sütjük.
  6. A sütőből kivéve kis időre letakarjuk a megsült zsúrkenyereket egy tiszta konyharuhával.

Töltelék készítése:

  1. A felkockázott zellert ételízesítős vízben, a burgonyát héjában, sós vízben megfőzzük. 

  2. A burgonyát megtisztítjuk és apró kockákra vágjuk, a zellert leszűrjük. Megvárjuk amíg kihűl. 

  3. Apró kockára vágjuk a kemény tojásokat, a csemegeuborkát és a megtisztított almát, gépsonkát, és a kihűlt zellerrel, a burgonyával, a petrezselyem-zölddel, és vajjal, valamint majonézzel összekeverjük.

Összeállítás:

  1. Kettévágunk keresztben egy zsúrkenyeret, belsejét kikaparjuk, és a kenyeret megtöltjük a töltelékkel. 

  2. Eredeti formájára összeállítjuk a zsúrkenyeret, és alufóliába csomagolva, legalább egy fél napra hűtőbe tesszük.
  3. Szeletelve kínáljuk.
Tízperces fánk




  • 4 dl natúr joghurt (vagy aludttej)
  • 1 cs sütőpor
  • 1 cs vaníliás cukor
  • kb. 20 dkg liszt
  • 2 ek cukor
  • csipet só
sütéshez
olaj

  1. Közeli boltba elmegyünk, vagy otthon megnézzük a tartalékokat.
  2. Veszünk, vagy előkeresünk joghurtot, sütőport, vaníliás cukrot, lisztet, cukrot, sót, és olajat a sütéshez.
  3. Mindezt (olaj és a vaníliás cukor kivételével) jó levegősre összedolgozuk.
  4. Közepesen forró olajban, kanalanként formázva, beleszaggatjuk és aranyszínűre sütjük a fánkok mindkét oldalát.
  5. Vaníliás cukorral megszórjuk.
  6. Csoki öntettel is tálalhatjuk. Ehhez tejbe kakaóport teszünk és cukrot, sűrűre főzzük.




Teszvesz.hu




Hússaláta zsúrkenyéren

Hozzávalók:
25 dkg párizsi, 25 dkg gépsonka, 1 fej vöröshagyma, 15 dkg ecetes uborka, 5-6 ek. majonéz, 1/2 citrom leve, porcukor, só, őrölt bors
Tálaláshoz: zsúrkenyér (bagett) snidling, koktél paradicsom, zöldségzöld

Elkészítés:
A párizsit, gépsonkát, uborkákat vágjuk fel kb. 2 mm-es vékony csíkokra.
Készítsük el a mártásunk alapját. A majonézhez adjuk a fűszereket és az ízesítőket és habverővel jól össze dolgozzuk.
A megtisztított vöröshagymát vágjuk apróra. A felvágottat és az öntetet keverjük össze, majd adjuk hozzá a hagymát és az uborkát.
Snidlinggel megszórva, vékony szeletekre vágott zsúrkenyérre tálaljuk, koktél paradicsom kiséretében.